Fernando Torres vs Luis Suarez: Kto był najlepszym napastnikiem w Liverpoolu?

W Liverpoolu od lat na pewno nie brakowało światowej klasy napastników. Jednak w ostatnim czasie dwóch się wyróżniło: Fernando Torres i Luis Suarez. Od tego czasu Hiszpan przeszedł na emeryturę, a Suarez spędził prawie sześć lat w Barcelonie.

Obaj napastnicy mają niesamowite rekordy w strzelaniu bramek w koszulce z Liverpoolu, ale jest wiele dyskusji na temat tego, kto był lepszy z tych dwóch. Podczas czterech lat spędzonych przez Torresa w Liverpoolu Hiszpan strzelił 65 goli w 102 występach, a przed jego kontrowersyjnym terminem transferu w styczniu 2011 roku przeniósł się do Chealea.

Luis Suarez został sprowadzony jako zastępca Fernando Torresa z Ajaxu za 22,8 miliona funtów, co było rekordem klubu przez co najmniej kilka godzin. Stało się tak, ponieważ Liverpool podpisał kilka godzin później kontrakt z Andy Carrollem z Newcastle warty 35 milionów funtów.

Suarez od razu zgrał się ze swoją nową drużyną i strzelił 69 goli w 110 występach. Jednym z jego najsłynniejszych goli na Anfield był 40-jardowy strzał przeciwko Norwichowi tuż przed Kopem, który od tego czasu jest stale pokazywany fanom piłki nożnej na całym świecie.

Obaj napastnicy nie byli w stanie zdobyć tytułu Premier League w trakcie rozgrywek w Liverpoolu, a Suarez był najbliżej tego tytułu w 2013/14, kiedy to Liverpool zajął drugie miejsce zaraz za Manchester City.

Pomimo tego, że Liverpool nie wygrał ligi od tego czasu, obecnie nie ma już 25 punktów przewagi nad Manchester City, a do rozegrania jest tylko dziewięć meczów. Nie dziwi więc fakt, że Liverpool miał przewagę w zakładach piłkarskich , ponieważ musiał by osiagnąć ogromną ilość przegranych po wygraniu 27 z 29 meczów ligowych.

Legenda Liverpoolu, Jamie Carragher, wyraził, jak ważny dla Liverpoolu był Torres, uznając go za jednego z najlepszych napastników, jakich kiedykolwiek widziało Premier League. Ogłosił, jak zszokowany był on i reszta drużyny, kiedy przeniósł się do Chelsea za 50 milionów funtów.

Czerwoni byli w stanie sprowadzić jeden z największych talentów Europy, a kibice z pewnością nie spodziewali się, że Urugwajczyk będzie miał podobny rekord jak Torres. Fani z Liverpoolu prawdopodobnie wybiorą jako najlepszego napastnika Suareza zamiast Torresa, głównie ze względu na przeniesienie się Hiszpana do Chelsea, ale bardzo trudno jest wykazać kto miał lepsza techniczną zdolnosc do zdobywania bramek. Obaj byli niesamowici.

Kto byl lepszy? Jest to bardzo osobista preferencja, ponieważ obaj zawodnicy byli niesamowici w czasie gry dla Liverpoolu. Można sobie tylko wyobrazić, jak potężni byliby grając razem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *