Najwyżej opłacani gracze w 2020 r.

Kim są najlepiej opłacani piłkarze w 2020 roku? Rzucimy okiem.

Lionel Messi – 40 milionów funtów rocznie

Chociaż niedokładne byłoby stwierdzenie, że każdy naprawdę „zasługuje” na 40 milionów funtów rocznie, nie można zaprzeczyć, że umowa ta ma sens biznesowy dla Barcelony. Argentyńczyk zdobył fenomenalną liczbę 438 goli w 474 meczach dla Barcy, posiadając niesamowite umiejętności i umiejętność dryblingu. Obecność Messi ma ogromny wpływ na markę klubu i przychody merchandisingowe na całym świecie, dlatego też jest on najwyżej opłacanym piłkarzem w 2020 roku.

Antoine Griezmann – 35 milionów funtów rocznie

Griezmann do tej pory miał problemy z utrzymaniem się w Barcy. W Real Sociedad i Atletico Madryt był wyraźnym, wybitnym atakującym zawodnikiem swojej drużyny i miał swobodę poruszania się jak tylko chciał.

Luis Suarez – 35 milionów funtów rocznie

Kontynuując temat Barcy, łączna roczna pensja Suareza jest wyższa od średniej wygranej w loterii. Kariera Suareza opiera się w głównej mierze na dwóch wybitnych sezonach, od początku do końca: 13/14, kiedy to jego umiejętności, wytrwałość i umiejętność zdobywania bramek wywarły ogromny wpływ na nieoczekiwane zdobycie tytułu przez Liverpool, następnie 14/15, kiedy wystąpił w barcelońskiej trójce z Messim i Neymarem. W ostatnich latach Suarez stracił jednak część swojej mobilności.

Neymar – 35 milionów funtów rocznie

Neymar jest najlepszym indywidualnym talentem, jaki pojawił się w Brazylii od czasów Ronaldinho, co znajduje odzwierciedlenie w jego wynagrodzeniu w PSG. Krytyka lewego napastnika polega na tym, że czasami potrafi być zbyt indywidualistyczny, wypracował sobie reputację gwiazdora i poza sezonem 2014-15 nie rozkwitł w Lidze Mistrzów tak bardzo, jak się spodziewano.

Cristiano Ronaldo – 30 milionów funtów rocznie

W ciągu ostatnich 17 lat byliśmy świadkami, jak Ronaldo trasnfer do Manchesteru United w 2003 roku, w silnego, szybkiego, potężnego potwora, który prawie zdominował europejską piłkę nożną w latach 2006-2014. Zainspirował Los Blancos do zdobycia czterech tytułów Ligi Mistrzów w ciągu dziewięciu lat, a następnie przeniósł się do Juventusu w 2018 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *